استاندار لرستان گفت: روند بیماری در استان خوشبختانه تا این لحظه کنترل شده، اما به دلیل نزدیکی با خوزستان و رشد بی‌سابقه تعداد مبتلایان و همچنین بستری‌ها در این استان، احتمال ورود کرونای جهش‌یافته به لرستان بسیار زیاد است.


به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، سید موسی خادمی ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد ملی کرونا در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: روند بیماری در استان خوشبختانه تا این لحظه کنترل شده، اما به دلیل نزدیکی با خوزستان و رشد بی‌سابقه تعداد مبتلایان و همچنین بستری‌ها در این استان، احتمال ورود کرونای جهش‌یافته به لرستان بسیار زیاد است.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا مسوولین بایستی ورود و خروج‌ها را کنترل کنند، ضمن اینکه بیش از همه مردم بایستی مراقبت کنند و ارتباطات با استان خوزستان را قطع و در صورت مشاهده موارد مشکوک بلافاصله اقدام به انجام تست‌ کنند.

استاندار لرستان، بهترین راه پیشگیری از بروز کرونای انگلیسی را اطلاع‌رسانی سریع افراد مشکوک و ردیابی اطرافیان آن‌ها عنوان و تصریح کرد: با این کار در مراحل نخست اقدامات درمانی انجام خواهد شد.

خادمی با تاکید بر انجام مراقبت‌های بیشتر، بیان داشت: سرعت انتقال و انتشار ویروس جهش‌یافته بسیار سریع‌تر از ویروس کووید ۱۹ است.

وی اظهار داشت: متاسفانه طی روزهای اخیر شاهد تبدیل وضعیت شهرها از رنگ آبی به زرد و نارنجی هستیم، به‌گونه‌ای که اغلب شهرهای استان به جز چگنی و رومشکان، در وضعیت زرد هستند.

انتهای پیام/
Source link

همچنین ببینید :
ایجاد بیش از ۷۰۰ شغل پایدار توسط بسیج سازندگی لرستان/ توزیع ۱۱۰ میلیارد تومان کمک مومنانه