مانور چهارمین اقدام فراگیر با هدف تعدیل و تنظیم روشنایی معابر و مقابله با دستگاه های رمز ارز غیرمجاز از امروز پنج شنبه 30 بهمن آغاز و تا فردا جمعه 1 اسفند در برق لرستان ادامه خواهد داشت.
به گزارش قلم لر، مدیرعامل برق استان در این رابطه اظهار داشت: در این مانور علیرغم شرایط نامساعد جوی و بارش شدید برف و باران  و خساراتی که به شبکه برق بیش از ۱۲۰روستا در استان وارد شده اما با تمام توان در حال رفع مشکل این روستاها و اجرای مانور هستیم.
روشنایی
فریدون خودنیا با بیان اینکه تعداد ۱۲۱ اکیپ در این مانور حضور دارند، ابراز داشت: این اکیپ ها در قالب های جمع آوری برق های غیر مجاز، جمع آوری دستگاههای رمز ارز غیر مجاز و بحث تعدیل و تنظیم روشنایی معابر استان در حال فعالیت می باشند.
وی با بیان اینکه ۴ نیروی متخصص در اتاق پایش راه اندازی شده در این شرکت، رفتار مصرفی ۱۰ هزار کنتور فهام در استان را بصورت متوالی پایش می کنند، گفت:با توجه به اطلاعات به دست آمده از اتاق پایش شرکت، امروز و در روز اول مانور ۲۱ منطقه مشکوک از لحاظ رفتار مصرفی مورد بازدید قرار میگیرند تا اطمینان حاصل شود که از برق غیر مجاز جهت استفاده از رمز ارز(ماینر) استفاده نمی گردد.
مدیرعامل برق لرستان اظهار داشت: در این مانور ۶۵۲ مورد برق غیر مجاز شناسایی شده و در حال جمع آوری این موارد هستیم.
وی یکی دیگر از اهداف این مانور را تنظیم ساعت نجومی۱۶۰۰ دستگاه چراغ معابر عنوان و گفت: انشااله بعد از انجام مانور و تنظیم این تعداد ساعت نجومی در استان مشکل زمانی در روشنایی معابر برطرف گردد.
خودنیا گفت:  در آخرین محور این اقدام فراگیر،تعدیل ۲۲۵۰ دستگاه چراغ روشنایی معابر در سطح استان در راستای مدیریت مصرف طی ۲ اجرای مانور انجام می پذیرد.
همچنین ببینید :
تعرفه های موجود رانژه کشی شرکتهای fcp فاقد هرگونه توجیه اقتصادی است