مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: پل کاکارضا ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش قلم لر، رضا خالقی  اظهار داشت: پل کاکارضا در بخش میانی لرستان و در شهرستان الشتر و نزدیک روستای کاکارضا واقع شده است.
وی هدف از احداث این پل را برقراری ارتباط محور الشتر به خرم‌آباد بر روی رودخانه کاکارضا برشمرد و گفت:طول پل کاکارضا ۹۰ مترو عرض ۱۲متر و نوع سازه آن تیر پیش‌ساخته پیش‌تنیده و دال بتنی درجا است که دارای سه دهانه ۳۰ متری و ۱۹ شمع به عمق ۱۵ متر است.
وی با بیان اینکه در هر دهانه ۶ عدد تیر بکار رفته که در مجموع برای سه دهانه ۱۸ تیر استفاده شده است، افزود: عرشه پل بصورت دال بتنی به ضخامت ۲۰ سانتیمتر شمع ستون و مدفون در خاک است.
خالقی با بیان اینکه این پل دارای دو کوله و دو ردیف سه تایی ستون دایره‌‌ای شکل به ضخامت ۱.۵ متر است که بر اساس آیین نامه بارگذاری پل‌های ایران اجرا شده است، گفت: کوله سمت الشتر بصورت شمع ستون و مدفون در خاک است که ستون‌ها و کوله‌های آن آماده شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی لرستان بیان داشت: همچنین کوله و ستون‌های سمت خرم‌آباد نیز به انجام رسیده است.
وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون از مجموع ۱۸ تیر پیش‌تنیده پیش‌ساخته ۱۰ تیر ساخته شده و ۲ تیر آن در حال اجراست، اضافه کرد: هم ‌اکنون ستون‌ها و کوله‌ها آماده شدند و تا ۴۵ روز کاری آینده۱۸ تیر مذکور برای نصب روی عرشه آماده خواهد شد.
خالقی گفت: کار از کف رودخانه با توجه به فصل بارش و احتمال بارش‌های شدید و پرآبی رودخانه تمام شده است.
خالقی بیان داشت: پل کاکارضا با اعتباری بالغ بر ۹میلیارد تومان توسط شرکت سپهر بستر در حال ساخت است و تاکنون ۶.۵ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی لرستان اعلام کرد: پیشرفت فیزیکی پروژه مذکور را ۶۰ درصد است.

همچنین ببینید :
آغاز ثبت‌نام تکمیل ظرفیت پذیرش دانشجو در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی لرستان