استاندار لرستان گفت: برای کاهش شیوع کرونا و به منظور اعمال محدودیت ها، از قوه قهریه هم استفاده خواهیم کرد. (درخانه بمانید)

شامگاه پنجشنبه جلسه ویدئو کنفرانس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا به ریاست استاندار لرستان و با حضور معاونین استاندار ،مدیران ستادی و با حضور مجازی فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی عضو ستاد استانی مقابله با کرونا برگزار شد.

درخانه بمانید

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان،استاندار لرستان در این جلسه با اشاره به شرایط خطرناک بیماری در استان ،گفت:
متاسفانه تعداد افراد مبتلا و بستری شده در بیمارستان ها به شدت رو به افزایش است و تعداد مرگ و میرها نیز در آبان ماه به شدت زیاد شده است به طوری که از اول آبان‌ماه تا کنون یعنی در طول ۱۵ روز بیش از ۱۲۰ نفر در لرستان در اثر کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.

دکتر خادمی با تاکید بر ضرورت وضع محدودیت های بیشتر برای کنترل بیماری کرونا گفت: این موارد محدودیت نیستند و مردم فکر نکنند که ما برای آنها محدودیت ایجاد می‌کنیم و مهمترین رکن این است که مردم همکاری لازم را انجام دهند.

استاندار لرستان به ضرورت استفاده از قوه قهریه در برخی از موارد اشاره کرد و گفت: ما به عنوان مجموعه دولت و مجموعه نظام لازم است تصمیماتی اتخاذ کنیم و در جاهایی هم از قوه قهریه استفاده کنیم. وی موکدا از مردم استان و خصوصا شهرهای پر خطر خواست که از منزل بیرون نیایند و در اجتماعات و مراسمات شرکت نکنند.

دکتر خادمی با تاکید بر ممنوعیت برگزاری هر گونه مراسم ختم و عروسی ،گفت: اگر مردم مناطق ذکر شده در شهر و یا روستا مواردی مشاهده کردند برای برخورد لازم سریعا به نیروی انتظامی ،دادستانی و یا به استانداری اطلاع دهند.

همچنین ببینید :
داوطلبان کنکور دکتری مبتلا به کرونا باید فرم خوداظهاری پر کنند

استاندار لرستان با اعلام فعالیت ادارات با ظرفیت ۵۰ درصد و یا یک سوم تا پایان هفته آتی و ممنوعیت ورود ارباب رجوع به ادارات گفت: از امروز ادارات ارباب‌رجوع نمی‌پذیرند و ملاقات عمومی مجاز نیست و در صورت ضرورت، مردم کار خود را به صورت تلفنی انجام دهند و در غیر این صورت کار را به زمان دیگری بعد از این ایام موکول کنند.

نماینده عالی دولت در استان لرستان در ادامه گفت: در پنج شهرستان لرستان شامل: دورود، الیگودرز، کوهدشت، دلفان و پلدختر طبق مصوبه ستاد ملی کرونا تمام گروههای شغلی دو، سه و چهار تعطیل است و فقط مشاغلی که نیازهای ضروری مردم را تأمین می‌کنند مجاز به فعالیت هستند.

استاندار لرستان در خصوص خرم‌آباد و بروجرد گفت: مشاغل گروه ۳ و ۴ در این دو شهر تعطیل است، و در مرکز استان محدودیت هایی در خدمات شهری و اتوبوس رانی انجام خواهد شد و علاوه بر آن پاساژها و مراکز پر ازدحام باید از ساعت ۱۷ عصر تعطیل باشند و همه دستگاهها موظف هستند روی مجموعه‌ای که به آنها مربوط است نظارت کنند.

وی تصریح کرد اگر در حوزه‌ یک اداره کل تخلف یا کم کاری مشهود شود مدیر کل دستگاه مربوطه به دادگستری و هیئت تخلفات معرفی خواهد شد مگر آنکه ثابت شود که آن دستگاه اقدامات قانونی را انجام داده است.

استاندار لرستان تاکید کرد:جزئیات مصوبات ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا و اعمال محدودیت های جدید پس از کارشناسی دقیق حداکثر تا فردا شب به اطلاع عموم مردم برسد.

اعزام ۱۱۰ نفر از کادر درمانی سپاه لرستان به مراکز درگیر کرونا

۱۹ طرح بهداشتی و درمانی بنیاد برکت در لرستان بهره‌برداری شد