فرمانده انتظامی پلدختر گفت: پدران عروس و داماد در این شهرستان که شب گذشته از دستورالعمل و مصوبات ستاد کرونا تخطی و اقدام به برگزاری جشن عروسی و تجمع کردند، دستگیرشدند.

سرهنگ همایون بخشی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در پلدختر اظهار داشت: ممنوعیت برگزاری جشن عروسی و هرگونه مراسم و تجمع رسمی و غیررسمی در شرایط فوق پرخطر کرونا در شهرستان پلدختر بنا به ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی از مصادیق تهدید علیه بهداشت عمومی و جرم محسوب می‌شود.

جهاد نصر لرستان

وی افزود: شب گذشته برخی خانواده‌ها در سطح شهرستان در حالی به برگزاری مراسم عروسی با جمعیت زیاد اقدام کردند که چهار روز از اعمال محدودیت های کرونایی ستاد مبارزه با کووید_۱۹ درپلدختر می‌گذرد و پیش از این بارها از طریق رسانه‌های رسمی و فضای مجازی خودداری از هرگونه تجمع برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در شرایط فوق پرخطر شهرستان، اعلام شده است.

فرمانده انتظامی پلدختر گفت: ممنوعیت برگزاری مراسم‌های عروسی و عزا تا اطلاع ثانوی از طریق دهیاران در روستاها نیز گوشزد شده که برابر قانون با برگزارکنندگان به دستور دادستان برخورد جدی قضایی می‌شود.

وی عنوان کرد: متاسفانه برخی افراد دستورالعمل‌های ستاد کرونا را جدی نگرفته و با سرپیچی از قوانین اقدام به برگزاری مراسم عروسی، تجمع و شلوغی کردند که این موضوع سلامت مردم را در شرایط بحران کرونا به خطر می‌اندازد بنابر این، نیروی انتظامی به ناچار وارد عمل شد و پدران عروس و داماد دستگیر شدند.

بخشی از مردم خواست مشاهده هرگونه تجمع و مراسم در شرایط بحرانی کرونا و در زمان اعمال محدودیت ها را در اسرع وقت و قبل از برگزاری به فوریت های پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.