استاندار لرستان گفت: در خصوص برقراری پروازهای خارجی در فرودگاه خرم‌آباد واقعیت این است که با کیفیت و شرایط فعلی فرودگاه امکان پذیر نیست.

پروژه راه آهن در پیوست بودجه ردیف اعتباری نداشت

به گزارش پایگاه خبری قلم لر به نقل از خبر روز، سید موسی خادمی با بیان اینکه پروژه راه آهن در پیوست بودجه ردیف اعتباری نداشت، عنوان کرد: سال ۹۸ پول تمام شد و ما توانستیم راه آهن را به عنوان طرح غیر انتفاعی ثبت کنیم تا بتواند از اوراق مشارکت استفاده کند، در سفر اخیر وزیر نیز جذب چهارصد میلیارد تومان مورد تاکید قرار گرفت تا بتواند فعالیت خود را آغاز کند.

استاندار لرستان

وی در ادامه به طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد نیز اشاره کرد و افزود: اشکالی که در این پروژه وجود داشت این بود که اولا کارهای انجام شده منحر به ارتقای فرودگاه برای فعالیت هواپیماهای بزرگ نشد موضوع دیگر اعتبار هزینه شده از محل اعتبارات استانی تامین شد در حالی که باید از محل شرکت فرودگاه‌ها این اعتبار تامین می‌شد.

استاندار لرستان گفت: در خصوص برقراری پروازهای خارجی در فرودگاه خرم‌آباد واقعیت این است که با کیفیت و شرایط فعلی فرودگاه امکان پذیر نیست.

فرودگاه خرم آباد

پروازهای پهن‌پیکر نیز به‌راحتی می‌توانند در این فرودگاه نشست‌وبرخاست کنند

این در حالی است که مدیر سابق فرودگاه خرم‌آباد اظهار داشت: استاندار در زمینهٔ توسعه پروازهای فرودگاه تلاش‌های زیادی را انجام داده اما لرستان ازلحاظ بودجه دچار مشکلاتی است و به همین سبب مسائلی دیگر باعث می‌شود که امکان برخی امورات عمرانی فراهم نشود.

بنی تصریح کرد: همه ایرلاین‌ها دریافت تسهیلات از لرستان را زمینه حضور در فرودگاه خرم‌آباد عنوان می‌کنند.
وی با تأکید بر اینکه فرودگاه خرم‌آباد ازلحاظ ناوبری و باند پروازی بسیار خوب و طویل است، خاطرنشان کرد: پروازهای پهن‌پیکر نیز به‌راحتی می‌توانند در این فرودگاه نشست‌وبرخاست کنند که در جریان سیل اخیر برخی از این هواپیماها این کار را به‌راحتی انجام دادند.

همچنین ببینید :
ارسال نخستین محموله کمک‌های مردمی کمیته امداد لرستان به زلزله‌زدگان سی‌سخت

پروازهای ایران ایر فرودگاه خرم آباد از سر گرفته می‌شود

 

  • منبع خبر : خبر روز