معاون بازرسی سازمان صمت لرستان از بازرسی 730 واحد صنفی در شهرستان خرم آباد طی هفته جاری خبر داد.

معاون بازرسی سازمان صمت لرستان از بازرسی ۷۳۰ واحد صنفی در شهرستان خرم آباد طی هفته جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان، فریبرز حسامی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ۲۳ تا ۲۹ تیرماه جاری ۷۳۰ واحد صنفی شهرستان خرم آباد بازرسی شده که این اقدام منجر به تشکیل ۶۵ فقره پرونده تخلفاتی به ارزش چهار میلیارد و ۸۶۲ میلیون ریال شد.

وی بیان داشت: در یکی از این موارد یک عاملیت توزیع برنج، ۴۵۹ کیسه برنج خارجی ۱۰ کیلوگرمی را که مصوب بود هر یک با قیمت ۸۰ هزار تومان به فروش برسد، در کیسه های جعلی برنج خارجی جاگذاری شده بود.

معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان تصریح کرد: قیمت گذاری هر کیسه ۱۶۰ تا ۱۷۰ تومان درج شده که این تخلف با گزارش مردمی به ستاد ۱۲۴ کشف و از تقلب گرانفروشی چهار تن و ۵۹۰ کیلوگرم برنج جلوگیری و پرونده متخلف با حضور مسوولان قضایی این شهر به ارزش ۶۸۸ میلیون ریال تشکیل شد.

وی تصریح کرد: همچنین با شناسایی یک واحد متخلف از عرضه خارج شبکه یک تن شکر دولتی پیشگیری و متخلف با تشکیل پرونده به تعزیرات حکومتی معرفی شده است.

حسامی تاکید کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف واحدهای صنفی از قبیل کم فروشی، گرانفروشی، احتکار، عدم درج قیمت ؛عدم ارایه فاکتور و رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی، مراتب را به ستاد خبری استان با شماره ۱۲۴ اطلاع دهند.

همچنین ببینید :
ابلاغ بخشنامه دستمزد سال 1400 کارگران مشمول قانون کار