استاندار لرستان گفت: با توجه به شرایط بیماری ناگزیر هستیم فعالیت‌های اقتصادی را در کنار بیماری کرونا و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری قلم لر به نقل از اداره‌کل روابط عمومی استانداری لرستان، سیدموسی خادمی در خصوص جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت کرونا به رئیس جمهور برگزار شد، گفت: امروز موارد مهمی در زمینه مقابله با بیماری به تصویب رسید که در روز های آتی ابلاغ و اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: با توجه به شرایط بیماری ناگزیر هستیم فعالیت‌های اقتصادی را در کنار بیماری کرونا و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی داشته باشیم که همکاری مردم در این رابطه تأثیر بسزایی دارد.

استاندار لرستان با اعلام این مطلب که برای کنترل وضعیت بیماری باید فعالیت‌های روزمره را در کنار کرونا انجام دهیم، گفت: همچنان تأکید بر استفاده اجباری از ماسک در اماکن عمومی، ادارات، بازارها و مراکزی از این دست وجود دارد.

وی تصریح کرد: بازگشایی بازارها و مراکز اقتصادی با رعایت دستورالعمل‌ها و بر اساس نظارت است که در همین راستا تیم‌های نظارتی، فعالیت این مراکز را به منظور عمل به پروتکل‌های تعریف شده تحت نظر خواهند داشت.

خادمی با بیان این نکته که برخورد قانونی با تخلفات در زمینه عدم رعایت دستورالعمل‌ها انجام می‌شود، گفت: جریمه‌هایی از قبیل اخطار، پلمپ، جریمه نقدی و مواردی از این دست برای برخورد با خاطیان منظور شده و در صورت مشاهده تخلف، اعمال خواهد شد.

استاندار لرستان در پایان ضمن تأکید بر لزوم رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی، خاطرنشان کرد: افرادی که ابتلای آنان به بیماری محرز می‌شود، بدون هر گونه پنهان کاری در این رابطه و برای پیشگیری از گسترش بیماری، فاصله خود با دیگران را حفظ کرده و افرادی را که با آنها در ارتباط بوده‌اند، جهت انجام آزمایش مطلع سازند.

همچنین ببینید :
مدیرعامل توزیع برق لرستان: چراغ ۱۱ روستای استان روشن شد