معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان در جریان بازدید از پروژه بازسازی تالار شهید آوینی خرم آباد، گفت: جمعیت استان و به خصوص مرکز استان در حال افزایش است و لذا اماکن فرهنگی و هنری نیز باید به تناسب این افزایش، رشد داشته باشند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان در جریان بازدید از پروژه بازسازی تالار شهید آوینی خرم آباد، گفت: جمعیت استان و به خصوص مرکز استان در حال افزایش است و لذا اماکن فرهنگی و هنری نیز باید به تناسب این افزایش، رشد داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ  و ارشاد اسلامی استان لرستان، عصر دوشنبه نهم تیر ماه، محمود ثمینی؛ معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان به همراه جعفر طولابی؛ فرماندار خرم آباد با حضور در محل ساختمان ستادی اداره کل و مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم آباد از آخرین مراحل بازسازی و تجهیز تالار شهید آوینی بازدید نمودند.

معاون استاندار لرستان پس از این بازدید ضمن تشکر از اقدامات عمرانی صورت گرفته و همچنین عملکرد فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا طی ماه های گذشته، گفت:در شرایط کنونی که تخصیص اعتبارات به سختی صورت می پذیرد اقدامات عمرانی بسیار خوبی توسط این اداره کل صورت پذیرفته و نیاز است تلاشها در این خصوص بیشتر شود.

وی تاکید کرد: از آنجا که جمعیت استان و به خصوص مرکز استان در حال افزایش است اماکن فرهنگی و هنری نیز باید به تناسب این افزایش، رشد داشته باشند و علی رغم تلاشهای انجام شده تناسب خوبی در این زمینه در استان وجود ندارد.

ثمینی ادامه داد: به هر میزان مراکز فرهنگی و هنری در استان افزایش یابد، آسیب های اجتماعی و بزهکاری کاهش یافته و لازم است فعالیت های فرهنگی و هنری به مناطق حاشیه نشین و کمتر توسعه یافته شهرهای استان سوق داده شود تا اقشار مختلف بتوانند از آثار آن بهره‌مند باشند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان افزود: فرمانداران می بایست به فعالیت های فرهنگی نگاه ویژه ای داشته و از ظرفیت شهرداری ها در راستای افزایش سطح برنامه های این حوزه استفاده کنند.

وی سپس با اشاره به کیفیت مطلوب فعالیت های فرهنگی و هنری صورت گرفته در فضای مجازی طی چند ماه گذشته و از زمان شیوع ویروس کرونا، ابراز داشت: در این زمینه نیازمند تغییر سبک زندگی و بسیاری از عادات گذشته هستیم و بر همین اساس باید سطح آگاهی فرهنگی مردم را نسبت به این تغییرات، بالا برد.

همچنین ببینید :
مرمت و بازسازی بافت تاریخی روستای «کوشکی» شهرستان بروجرد

در بخش دیگری از این نشست فرماندار خرم آباد با اشاره به ظرفیت غنی لرستان در زمینه فرهنگی و هنری، گفت: شالکه اصلی توسعه فرهنگ است و خوشبختانه در دوره ی جدید مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، فعالیت ها و برنامه های متنوع و موثری به اجرا در آمده و ما از تمام این فعالیت ها حمایت می کنیم.

طولابی اظهار داشت: در شورای برنامه ریزی استان و شهرستان از پروژه های عمرانی این حوزه در مرکز خرم آباد حمایت می کنیم و تمام تلاش خود را برای افزایش اعتبارات عمرانی صرف خواهیم کرد.

در پایان این دیدار احمد حسین فتایی؛ مدیر کل، ضمن تشکر از حضور دلگرم کننده معاون استاندار لرستان و فرماندار خرم آباد، گفت: علاوه بر پروژه های عمرانی شهرستان های استان، دو پروژه ی مهم در مرکز استان وجود دارد که نیازمند حمایت ویژه ی مسئولین استانی و اختصاص اعتبارات لازم است تا فضای تخصصی فرهنگی و هنری استان ارتقاء یابد.

وی تصریح کرد: آغاز به کار پروژه تالار مرکزی خرم آباد شامل سه سالن ۸۰۰- ۴۰۰ و ۲۰۰ نفره از سال ۱۳۸۹ آغاز شده و تاکنون فقط بیست درصد پیشرفت فیزیکی داشته که با پیگیری های صورت گرفته و قول مساعد استاندار لرستان و ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قرارشده امسال در ردیف بودجه های استانی قرار بگیرد و در این خصوص نیازمند حمایت بیشتر مسئولین استان هستیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ادامه داد: ساخت هنرستان هنرهای زیبای خرم آباد، دیگر پروژه مهم هنری در مرکز استان است که ۶۰ درصد پیشرفت داشته و نیازمند اعتبارات جدید است تا با بهره برداری از آن زمینه ارتقاء آموزش های هنری فراهم آید.

فتایی در پایان خاطر نشان ساخت: بنا بر ارزیابی صورت پذیرفته توسعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در طی سه ماهه گذشته در زمینه برگزاری و اجرای فعالیت های فرهنگی، هنری و قرآنی، لرستان در بین استانهای غرب کشور در صدر قرار گرفته که نتیجه تلاش مجموعه همکاران است.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان