جلسه رفع مشکلات پالایشگاه پلدختر، با حضور معاون اقتصادی استاندار لرستان، نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، در شهرک صنعتی این شهرستان برگزار شد.

جلسه رفع مشکلات پالایشگاه پلدختر، با حضور معاون اقتصادی استاندار لرستان، نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، در شهرک صنعتی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش قلم لر ،در جلسه‌ای با حضور معاون اقتصادی استاندار لرستان، نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، مشکلات و موانع پیش‌روی پالایشگاه در حال احداث شهرک صنعتی پلدختر بررسی شد.

در این جلسه، سیدحمیدرضا کاظمی نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی، گفت: سرمایه‌گذار پالایشگاه پلدختر اهلیت اجرای طرح را دارد، لذا لازم است تا همه مدیران استان دست به دست هم داده تا مشکلات و موانع پیش روی این پروژه را حل و فصل کنیم.

در خصوص تامین مواد اولیه پالایشگاه شهرک صنعتی پلدختر رایزنی‌های لازم صورت گرفته است.

وی، افزود: در خصوص تامین مواد اولیه پالایشگاه پلدختر نیز با وزیر نفت و زیرمجموعه‌های این وزارتخانه هماهنگی لازم به‌عمل آمده تا این مجموعه در حوزه تامین مواد اولیه با چالش روبرو نباشد.

کاظمی، تاکید کرد: بنده به عنوان نماینده مردم در مجلس وظیفه خود می‌دانم که در مسیر تکمیل فاز اول و تسریع در احداث فازهای ۲، ۳ و ۴ این پالایشگاه، از هیچ کوششی فروگذار نکنم، لذا یک عزم ملی، استانی و شهرستانی را می‌طلبد تا انشاالله به‌زودی شاهد افتتاح و بهره‌برداری فاز نخست این پالایشگاه باشیم.

سرمایه‌گذار پالایشگاه شهرک صنعتی پلدختر از هیچ‌گونه تسهیلاتی استفاده نکرده است.

در ادامه این جلسه، اسد عبدالهی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان نیز در سخنانی، گفت: سرمایه‌گذار و مجری طرح پالایشگاه شهرک صنعتی پلدختر از هیچ تسهیلاتی استفاده نکرده و با پیشرفت فیزیکی چشم‌گیر پروژه طی ۱۴ ماه، نشان داده که به دنبال تولید در استان لرستان است.
عبدالهی، تاکید کرد: خوشبختانه زیرساخت‌های لازم جهت اجرای این طرح فراهم شده اما، موضوع راه دسترسی آسان برای پالایشگاه پلدختر، موضوع مهمی است که باید به آن توجه کرد، لذا لازم است تا مصوبات این جلسه، طی یک ماه پیگیری و اجرایی شده و در ماه آینده، دستگاه‌های مرتبط گزارشی از اقدامات صورت گرفته ارائه کنند.

همچنین ببینید :
پای لنگ توزیع مرغ در لرستان/ خروج محصول هدفمند شود

بختیارر رازانی مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان نیز در این جلسه، گفت: خوشبختانه استانداری لرستان جهت رفع مشکلات پالایشگاه پلدختر همه دستگاه‌های اقتصادی را پای کار آورده و این مشارکت قابل تقدیر است.
شیوع کرونا مانع از افتتاح و بهره‌برداری پالایشگاه شهرک صنعتی پلدختر شد

وی، ادامه داد: متاسفانه شیوع ویروس کرونا، بهره‌برداری از پالایشگاه پلدختر را به تعویق انداخت، که اگر چنین نبود، ما اکنون شاهد افتتاح فاز نخست این پالایشگاه بودیم.

رازانی، تصریح کرد: پس از وقوع سیل فروردین ماه ۹۸ در لرستان، در معیت مقام عالی وقت وزارت صنعت، معدن و تجارت از شهرک صنعتی پلدختر که در آن زمان تنها یک زمین خالی بود، بازدید کردیم. لذا خوشحال و خرسندیم که امروز با اقدامات صورت گرفته و همت بلند مجری طرح پالایشگاه پلدختر، شاهد پیشرفت فیزیکی چشم‌گیر این مجموعه هستیم. علی ایحال شرکت شهرکهای صنعتی لرستان در راستای عمل به وظایف ذاتی خود، زیر ساخت‌های لازم را با همکاری سایر دستگاه‌های خدمت رسان فراهم آورده است که امیدواریم پس از این جلسه، مشکلات و موانع پیش‌رو نیز مرتفع گردد.

پالایشگاه پلدختر طی ماه‌های آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان، گفت: خوشبختانه همه مدیران جمع حاضر بر اهلیت سرمایه‌گذار تاکید کردند، ما نیز بر این عقیده هستیم و بنده از ایشان تقدیر و تشکر می‌کنم، لکن همانگونه که ایشان به وعده‌های خود عمل کرده است، لازم است تا ما نیز بر وعده‌هایی که سال گذشته دادیم عمل کنیم و الا ایشان متضرر خواهد شد، علی ایحال امیدواریم مصوبات این جلسه به قید فوریت عملیاتی شود تا طی ماه‌های آینده شاهد افتتاح فاز نخست پالایشگاه پلدختر باشیم.

گفتنی است از صبح امروز، معاون اقتصادی استانداری لرستان، نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار پلدختر، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان، مدیرکل جذب سرمایه‌گذاری استانداری و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی با حضور در شهرک صنعتی پلدختر، ضمن بازدید میدانی از مسیرهای دسترسی و تاسیسات احداثی پروژه پالایشگاه این شهرستان، طی مصوباتی، بر رفع مشکلات پیش‌روی این مجموعه تاکید کردند