دکتر خادمی : افرادی که استحقاق دریافت زمین معوض را دارند شناسایی و معرفی می شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان جلسه بررسی درخواستهای افزایش محدوده در روستای ابوذر شهرستان چگنی و روستاهای سراب حمام و چم گردله بالا شهرستان پلدختر جهت اسکان متقاضیان آسیب دیده از سیل به ریاست دکتر خادمی برگزار شد .

استاندار لرستان اظهار داشت: با توجه به ممنوعیت ساخت و ساز مجدد در برخی زمین های واقع در حریم رودخانه شهرستانهای چگنی و پلدختر به لحاظ احتمال خطر سیل، زمین های آسیب دیدگان از سیل ۹۸ روستاهای مذکور جهت اسکان در اراضی مشخص شده، هر چه سریعتر تعیین تکلیف و زمین معوض در اختیار آنها قرار گیرد .

دکتر خادمی اظهار داشت: با تشکیل کمیته ای شامل فرمانداری، بنیاد مسکن و امور آب نسبت به اصلاح حریم رودخانه اقدام شود .

وی با تأکید بر موضوع زمین هایی که دیگر قابلیت سکونت نداشته و زمین معوض به عنوان جایگزین به آنها تعلق می گیرد، افزود: بنیاد مسکن و راه و شهرسازی اراضی قبلی مالکان را با تغییر کاربری از مسکونی به فضای سبز تبدیل کنند تا از به وجود آمدن رانت در این زمین ها جلوگیری شود .

استاندار لرستان تصریح کرد: زمین معوض صرفاً به افرادی تعلق می‌گیرد که از طریق بنیاد مسکن به عنوان اهالی روستا شناسایی و در سامانه ثبت نام کرده باشند .

دکتر خادمی با اشاره به اینکه توسط اهالی روستاها یا مناطق دیگر حق ساخت و ساز در محل جدید وجود ندارد، افزود: با هرگونه تخلف احتمالی برخورد و توسط مراجع قضایی موضوع پیگیری خواهد شد .

وی در پایان خاطرنشان کرد: طرح تفصیلی محل ۳ هکتار زمین معوض جهت اسکان آسیب دیدگان از سیل در اسرع وقت تهیه و جهت تصویب نهایی آماده شود .

همچنین ببینید :
ابلاغ بخشنامه دستمزد سال 1400 کارگران مشمول قانون کار

اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان