صنعت و معدن ،اماکن، بهداشت حرفه ای، اتاق اصناف و تعزیرات با تشکیل اکیپ های مختلف در سطح شهر، طرح ویژه ی نظارتی را جهت نحوه ی اجرای پروتکل های بهداشتی در بازار فعال و با تخلفات احتمالی برخورد قاطع و فوری اعمال شود.

 صنعت و معدن ،اماکن، بهداشت حرفه ای، اتاق اصناف و تعزیرات با تشکیل اکیپ های مختلف در سطح شهر، طرح ویژه ی نظارتی را جهت نحوه ی اجرای پروتکل های بهداشتی در بازار فعال و با تخلفات احتمالی برخورد قاطع و فوری اعمال شود.

در حوزه حمل و نقل درون شهری ،سازمان حمل و نقل شهرداری، جهت رعایت پروتکل های بهداشتی نظارت بیشتری بر فعالیت تاکسی ها و اتوبوس های سطح شهر اعمال و با تخلفات احتمالی برخورد نمایند. و همچنین از طریق اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای اقدامات مشابه را در خصوص پایانه ها و حمل نقل برون شهری انجام دهند.

در حوزه خبازی ها، اداره غله با تقویت و افزایش تیم های نظارتی، بر اجرای پروتکل های بهداشتی نظارت و با تخلفات احتمالی برخورد فوری اعمال نمایند.
اداره ورزش و جوانان نسبت به نظارت بر اماکن ورزشی که مجاز به فعالیت هستند، به صورت روزانه اقدام و با تخلفات احتمالی برخورد قاطع انجام شود.

اداره دامپزشکی نسبت به تقویت نظارت بر کشتارگاه ها،قصابی ها و اماکن عرضه و توزیع مرغ و ماهی به صورت روزانه نظارت و با تخلفات احتمالی برخورد لازم انجام شود.
شرکت ملی پخش و فرآورده های نفتی نسبت به تقویت نظارت بر جایگاه های سوخت اقدام و با تخلفات احتمالی برخورد قانونی نمایند.
شهرداری مکلف است، ورودی های آرامستان ها را همچنان مسدود نماید.
بر اساس مصوبه ستاد استان، از طریق نمایندگان نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی و هماهنگی دادستانی ،قبل از تحویل جسد،ضمن توجیه بازماندگان تذکرات لازم در خصوص عدم برگزاری مراسم عمومی تشییع،تدفین و ترحیم ابلاغ شود.
فعالیت تالارهای پذیرایی، هتل ها و سفره خانه های سنتی همچنان ممنوع است. رستوران ها از سرو غذا در سالن ها اکیدا خودداری نمایند. اما دریافت سفارش غذا برای بیرون از رستوران ها بلامانع است.
حضور ارباب رجوع بدون استفاده از ماسک در ادارات ممنوع است.
اماکن اداری می بایست چند روز یک بار گندزدایی و ضدعفونی شوند.
فعالیت واحد آبدارخانه و آشپزخانه در ادارات ممنوع است.
برگزاری هر گونه همایش و جلسات با تعداد نفرات زیاد در محیط های محدود اداری ممنوع است.
جهت جلوگیری از تجمع مردم، شهرداری سیستم روشنایی پارک ها و بوستان ها را خاموش نماید.
برگزاری هر گونه مراسم به جز اقامه نماز با رعایت پروتکل های بهداشتی در مساجد سطح شهر،ممنوع است.
نشریات،خبرگزاری ها و صداوسیما با اطلاع رسانی،آموزش و هشدارهای لازم، مردم را نسبت به خطر شرایط بوجود آمده مطلع نمایند.
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به چاپخانه های سطح شهر ابلاغ نماید، از چاپ آگهی تشییع و تدفین خودداری نمایند.در صورت مشاهده برخورد قاطع و قانونی اعمال شود.
تمامی موارد ذکر شده و مشابه در روستاها و بخش های تابعه، از طریق بخشداران و همکاری سایر دستگاه ها اجرایی خواهد شد.

همچنین ببینید :
ابلاغ بخشنامه دستمزد سال 1400 کارگران مشمول قانون کار

از طریق فرمانداری نحوه عملکرد دستگاه های اجرایی مورد ارزیابی و بررسی قرار خواهد گرفت.

⁦✍️⁩ رضا طولابی