برنامه های هفته ایمنی حمل و نقل با رعایت پروتکل های بهداشتی و پر رنگ تر از سال های قبل برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری قلم لر ، دومین جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل لرستان با دستور کارهای برنامه ریزی گرامیداشت هفته ایمنی حمل و نقل، ایمنی تردد در محور خرم آباد-پلدختر، مدیریت سفرهای تابستانی و … برگزار شد.

طلایی مدیرکل دفتر فنی استانداری لرستان در این جلسه، موضوع ایمنی حمل و نقل را از مسائل مهم عنوان کرد و از دستگاه های عضو کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان خواست نسبت به اجرای مصوبات این جلسات اهتمام بیشتری داشته باشند.

عباس شرفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان هم در این جلسه از اجرای بیش از ۷۰ کیلومتر آسفالت در استان در قالب اجرای طرح سراسری لکه گیری و روکش آسفالت محورهای شریانی کشور خبر داد و گفت: با اجرای این طرح بخش زیادی از مشکلات و تعدادی از نقاط آسیب دیده و پرحادثه در محورهای شریانی مرتفع شده است و امید می رود تا پایان شهریور ماه ۲۰۰ کیلومتر از محورهای استان آسفالت شود.

شرفی با اشاره به برنامه های هفته ایمنی حمل و نقل گفت: هفته ایمنی حمل و نقل همه ساله از ۳۱ خرداد آغاز می گردد و تا ششم تیرماه ادامه دارد و برنامه های این هفته براساس روزشمار پررنگ تر از سالهای قبل و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود که یکی از مهمترین این برنامه ها اجرای مانور مشترک خودرویی دستگاه های عضو کمیسیون با رعایت ضوابط بهداشتی در روز ۳۱ خرداد با عنوان “روز بدون حادثه” خواهد بود.

وی درخصوص محور خرم آباد-پلدختر افزود: علیرغم همه تلاش هایی که پس از سیل های سال ۹۸ در این محور صورت گرفته است ایمنی ۴۵ کیلومتر از این مسیر در گرو اجرای دیواره ساحلی است که برای اجرایی شدن بیش از هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد مطالعات این دیواره انجام شده اما درصورت عدم تخصیص اعتبار نمی توان آن را اجرایی نمود.

همچنین ببینید :
ابلاغ بخشنامه دستمزد سال 1400 کارگران مشمول قانون کار

در این جلسه که با حضور فرماندار شهرستان پلدختر برگزار شد، نظارت بیشتر پلیس بر ترددهای محور خرم آباد-پلدختر و تداوم ممنوعیت تردد خودروهای غیربومی در این محور مورد تاکید قرار گرفت.

برنامه ریزی برای مدیریت سفرهای تابستانی از دیگر مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد با توجه به شرایط خاص کشور و شیوع کرونا اقدامات لازم با هماهنگی پلیس راه انجام شود.

همچنین در این جلسه مقرر شد با توجه به مناسبت هفته ایمنی حمل و نقل که از ۳۱ خرداد آغاز و تا ششم تیر ماه ادامه دارد برنامه هایی نظیر مانور مشترک خودرویی دستگاه های دخیل در موضوع ایمنی مطابق با روزشمار این هفته بخصوص در روز ۳۱ خرداد ماه که با عنوان روز بدون حادثه نامگذاری شده است، برگزار گردد.