مدیرکل بهزیستی لرستان در رابطه با ساختمان مخروبه منصوب به بهزیستی شهرستان پلدختر گفت: در این پروژه بهزیستی دستگاه بهره‌بردار بوده و کارفرمای پروژه اداره‌کل مسکن و شهرسازی وقت استان است.

مدیرکل بهزیستی لرستان در رابطه با ساختمان مخروبه منصوب به بهزیستی شهرستان پلدختر گفت: در این پروژه بهزیستی دستگاه بهره‌بردار بوده و کارفرمای پروژه اداره‌کل مسکن و شهرسازی وقت استان است.

به گزارش قلم لُر، فاطمه‌زهرا توکلی در رابطه با ساختمان مخروبه منصوب به بهزیستی پلدختر، اظهار کرد: در سال ۱۳۶۹ ساختمان بهزیستی پلدختر با زیربنای ۴۵۰متر در مکانی نامناسب از لحاظ ژئوتکنیکی بنا گردید که ساختمان موردنظر در سال ۷۸ به علت نشست زمین و عدم رعایت اصول مهندسی توسط پیمانکار دچار تخریب وسیع شد و بنابر اعلام دفتر فنی استانداری به دلیل حفظ جان شهروندان و همکاران ساختمان کاملاً تخلیه شد.

وی ادامه داد: پس از تخلیه ساختمان اداره‌کل بهزیستی اقدام به انجام مکاتبات متعددی جهت پیگیری تخلفات پیمانکار در نحوه احداث بنا با اداره‌کل مسکن و شهرسازی وقت نمود که نهایتاً پرونده موردنظر در آن سازمان مورد کارشناسی و بررسی فنی قرار گرفت.

توکلی تصریح کرد: در این پروژه اداره‌کل بهزیستی فقط دستگاه بهره‌بردار بوده و کارفرمای پروژه اداره‌کل مسکن و شهرسازی وقت استان بوده است.

توکلی با اشاره به این‌که هرگونه اقدام در جهت تخریب املاک دولتی مستلزم صدور مجوز از مبادی ذیربط است، تصریح کرد: سلسله مکاتبات سازمان بهزیستی با معاونت هماهنگی امور عمرانی از سال ۹۲ لغایت حال حاضر و نیز مکاتبه با ستاد حوادث غیرمترقبه استان، سازمان بهزیستی کشور، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و فرمانداری شهرستان پلدختر، مؤید این ادعاست که اداره کل بهزیستی پیگیر موضوع تخریب ساختمان مخروبه بهزیستی پلدختر به‌صورت جدی بوده است.

مدیرکل بهزیستی لرستان ادامه داد: موضوع تخریب ساختمان در جلسه شورای فنی استان بیست‌وهشتم بهمن ماه سال ۱۳۹۲ توسط معاون هماهنگی امور عمرانی وقت استانداری لرستان صادر شد که متولی اجرای آن راه و شهرسازی بوده‌است.

وی اضافه کرد: همچنین در بند ۶ صورتجلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان پلدختر که هفدهم خردادماه ۱۳۹۴ برگزار شد، مسئله پیگیری ساختمان بهزیستی برعهده کارشناس عمرانی و فرمانداری پلدختر گذاشته شد.

توکلی افزود: باتوجه به پیگیری‌های متعدد اداره‌کل بهزیستی جهت تخریب ساختمان و حل معضل فضای آلوده مخروبه بهزیستی تنها راه حل و فصل این مسئله صدور مجوزهای قانونی درخصوص تخریب ملک موردنظر و اجرای آن توسط اداره‌کل راه و شهرسازی استان است.

مدیرکل بهزیستی لرستان تأکید کرد: اداره‌کل بهزیستی تابجال به صورت قطعی پروژه موردنظر را از کارفرما تحویل نگرفته است، بنابراین هرگونه تصمیم‌گیری درخصوص تخریب ملک و یا تحویل آن به مرجع دیگر صرفاً در چهارچوب شورای اموال دولتی میسر است.

توکلی اضافه کرد: با توجه به رایزنی های انجام شده با فرماندار شهرستان پلدختر موضوع تخریب ساختمان از طریق مبادی ذیربط در دست بررسی و پیگیری است.