رئیس کل دادگستری لرستان جزئیاتی تازه از پرونده فساد در شهرداری خرم آباد را اعلام کرد. جعفر بدری با اشاره به آخرین وضعیت پرونده تخلفات مالی در شهرداری خرم‌آباد...

رئیس کل دادگستری لرستان جزئیاتی تازه از پرونده فساد در شهرداری خرم آباد را اعلام کرد.

جعفر بدری با اشاره به آخرین وضعیت پرونده تخلفات مالی در شهرداری خرم‌آباد اظهار داشت: تحقیقات در رابطه با تخلفات شهرداری خرم‌آباد هنوز کامل‌نشده و ادامه دارد و امروز نیز یکی از مسئولان این سازمان دستگیر شد.

وی افزود: چند روز قبل نیز در رابطه با همین پرونده یکی از مدیران‌ سابق استانداری دستگیر شده‌است. تحقیقات پرونده دستگیری وی در حال تکمیل است و به‌زودی اطلاعات بیش‌تری در این زمینه ارائه می‌شود.

بدری عنوان کرد: احتمالاً تا یک هفته آینده نتیجه تحقیقات این مدیرکل سابق دستگیرشده استانداری اعلام می‌شود.

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه تاکنون ۵ نفر در ارتباط با پرونده تخلفات مالی در شهرداری خرم آباد دستگیر شده است تصریح کرد: پرونده تخلفات شهرداری همچنان در حال تحقیقات است و احتمال برگزاری دادگاه به صورت علنی نیز وجود دارد و اگر تصمیم برای این موضوع گرفته شود، اعلام می کنیم.

در ۲۴ مرداد ماه امسال وحید رشیدی شهردار سابق خرم‌آباد، مهدی گل‌میرزایی مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری و فرهاد انصاری مسئول رفاه و خدمات شهرداری خرم‌آباد نیز به اتهام فساد مالی و تضییع حقوق شهرداری دستگیر شدند.

همچنین مدیرکل سابق امور شهری استانداری نیز در جریان بررسی این پرونده هفته گذشته بازداشت شد.

به گزارش تسنیم، پیرو بیانیه گام دوم انقلاب و تاکیدات مقام معظم رهبری بر مبارزه قاطع با فساد، در کشور و استان لرستان مبارزه با فساد اقتصادی وارد مرحله جدیدی شده است و این روزها دستگاه های نظارتی، امنیتی (سربازان گمنام امام زمان (عج)، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، قوه قضائیه و ….)با جدیت و قاطعیت با فساد اقتصادی مبارزه می‌کنند.

همچنین ببینید :
دستگیری باند حرفه‌ای سرقت در آزادراه خرم‌زال

همکاری و هماهنگی دستگاه های نظارتی، امنیتی در مقابله با فساد که خارج از نگاه سیاسی انجام می‌شود با حمایت قاطع همه جریانات سیاسی، نخبگان و قشرهای مختلف مردم همراه شده و موجی از خوشحالی و امید را در دل مردم زنده کرده است که متخلفان در هر پست و مقامی باشند دستگیر می‌شوند.

البته مردم از دستگاه‌های نظارتی، امنیتی(سربازان گمنام امام زمان (عج)، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، قوه قضائیه و ….) یک درخواست جدی هم دارند و آن این است که رویه مقابله جدی با فساد را که آغاز شده با قدرت ادامه دهند و تحت تاثیر و جوسازی‌های برخی کانون های قدرت و ثروت قرار نگیرند و با مفسدان برخورد قاطع و نتیجه را هم به مردم اعلام کنند.

در دو ماه اخیر نیز مرادپور معاون عمرانی سابق استاندار، سپهوند مدیر سابق امور شهری استانداری، ۴ عضو شورای شهر الشتر، شهردار الشتر، دو عضو شورای شهر بروجرد و شهردار سابق ازنا نیز به‌ اتهام تخلفات مالی و اقتصادی بازداشت شدند.

  • منبع خبر : تسنیم