اصحاب محترم رسانه و مردم شریف استان لرستان و شهرستان سلسله با سلام و احترام در پاسخ به انتقادات منتشره در رسانه‌ها و فضای مجازی...

اصحاب محترم رسانه و مردم شریف استان لرستان و شهرستان سلسله

با سلام و احترام

در پاسخ به انتقادات منتشره در رسانه‌ها و فضای مجازی در خصوص حادثه شب گذشته پل کاکا رضا که متأسفانه در پی آن سه نفر از هم استانی‌های شریف جان خود را از دست دادند ضمن تسلیت به محضر خانواده داغدار این عزیزان، به استحضار می‌رساند برابر اظهارات رئیس پلیس‌راه استان خودروی حادثه‌دیده برخلاف آئین‌نامه راهنمایی و رانندگی در  لاین خلاف تردد داشته است. از طرفی همان‌طور که مردم شریف و اصحاب رسانه استحضار دارند پل کاکا رضا پس از سیل دوازدهم فروردین تخریب شد که بلافاصله لاین برگشت محور الشتر به خرم‌آباد از طریق مرکز مدیریت راه‌های استان و مرکز کنترل ترافیک کشور مسدود اعلام‌شده و کاملاً از چرخه ترافیک خارج گردید.

در انتقادات علت سانحه کم‌کاری راهداری لرستان در ایمن‌سازی پل عنوان‌شده است این در حالی است که در همان زمان اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان سلسله با نظارت پلیس‌راه نسبت به ایجاد مانع در این نقطه و نصب علائم ایمنی هشداردهنده در سه‌نقطه اقدام نموده است، مجدداً در تاریخ ۱۷ اردیبهشت‌ماه برابر صورت‌جلسه پلیس‌راه و راهداری ایمن‌سازی این محور توسط راهداری به تائید پلیس‌راه رسیده است اما متأسفانه سرنشینان خودروی مذکور بدون توجه به علائم ایمنی و خاک‌ریز موجود به‌سختی از کنارهای خاک‌ریز به مسیر خود ادامه داده و دچار سانحه شده‌اند.

متذکر می‌گردد در بازدید رئیس پلیس‌راه، دبیر شورای ترافیک، سرپرست دفتر فنی،مدیرکل مدیریت بحران استانداری و نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط ازجمله راه و شهرسازی و راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان از محل وقوع حادثه، عدم قصور راهداری در این حادثه به اثبات رسیده است و از هرگونه اتهام مبرا گردیده است. ضمن اینکه برابر صورت‌جلسه مورخ ۹۸/۵/۱۷  کامل بودن علائم ایمنی و خاک‌ریز در زمان وقوع حادثه به تائید پلیس‌راه رسیده است. که مستندات آن فردا منتشر خواهد شد.

همچنین ببینید :
شناسایی ۷۳۳ مبتلای جدید به کرونا در لرستان/ فوت ۸ بیمار

با توجه به ابلاغ اعتبارات سیل، مطالعات احداث پل هم‌اکنون توسط اداره کل راه و شهرسازی در حال انجام است ان‌شاءالله پس از پایان مطالعات و انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی احداث پل توسط اداره کل راه و شهرسازی انجام خواهد شد.

در پایان ضمن ابراز تأسف مجدد از بروز این حادثه تلخ،  ضمن پوزش بابت تأخیری که در ارسال جوابیه به علت هم‌زمان شدن با سفر وزیر محترم راه و شهرسازی و افتتاح پروژه‌های این اداره کل اتفاق افتاد، از اصحاب محترم رسانه انتظار می‌رود به‌عنوان چشم بینا و زبان گویای جامعه، اطلاع‌رسانی شفاف، به‌دوراز جهت‌گیری عامدانه و بر مبنای تحقیق و تحلیل کارشناسانه را مدنظر قرار دهند.

روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان

  • منبع خبر : راهداری لرستان