شهردار خرم‌آباد گزارش مختصری را از وضعیت عمرانی حوزه شهری خرم‌آباد، فعالیت‌های کنونی و برنامه‌های پیش رو ارائه نمود.

شهردار خرم‌آباد گزارش مختصری را از وضعیت عمرانی حوزه شهری خرم‌آباد، فعالیت‌های کنونی و برنامه‌های پیش رو ارائه نمود.

شتاب گرفتن قطار عمرانی خرم‌آباد

به گزارش قلم لر، وحید رشیدی در آغاز با تأکید بر شتاب گرفتن قطار عمرانی خرم‌آباد گفت: در ماهه‌ای گذشته مطالعات بسیاری از پروژه‌ها با دقت تمام انجام‌شده است و هم‌اکنون با اتمام مطالعات، در مراحلی چون طراحی، برآورد و انتخاب پیمانکار قرار داریم.

رشیدی افزود: در بحث توسعه فضای سبز، مناقصه تکمیل پارک صخره‌ای انتهای پشته در حال انجام است که امیدواریم با اتمام این مرحله، روند تکمیل پارک به‌سرعت اجرایی خواهد شد، همچنین پروژه تکمیل بوستان گردشگری آبشار طلایی نیز به‌زودی آغاز خواهد شد.

ساخت چندین پارک محله‌ای
وی ادامه داد: ساخت چندین پارک محله‌ای نیز در دستور کار قرار دارد و برخی نیز در حال اتمام یا اجرا هستند، همچنین در این راستا می‌توان به برگزاری مناقصه پروژه تکمیل بوستان بهار قاضی آباد اشاره کرد.

بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین پروژه آسفالت تاریخ خرم‌آباد

شهردار خرم‌آباد در ادامه به بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین پروژه آسفالت تاریخ خرم‌آباد پرداخت و گفت: در ادامه پروژه سراسری آسفالت خرم‌آباد، هم‌اکنون یک پروژه بزرگ سه و نیم میلیارد تومانی از پل خیرآباد آغازشده است و قرار است این پروژه سه و نیم میلیاردی روکش معابر جنوب تا مرکز شهر خرم‌آباد را نوسازی و ترمیم نماید.

وی ادامه داد: اخیرا پروژه دیگری برای آسفالت مناطق مرکز تا شمال شهر نیز طراحی و برآورد شده است و در روزهای آینده به مناقصه گذاشته می‌شود که با اجرای آن، معابر سطح شهر ازنظر آسفالت در وضعیت مطلوبی قرار خواهند گرفت.

لایروبی سراسری رودخانه‌های خرم‌آباد

رشیدی لایروبی سراسری رودخانه‌های خرم‌آباد را از دیگر اقدامات در حال اجرای شهرداری برشمرد و اظهار داشت: قرار است حداکثر تا یک ماه دیگر رودخانه‌های سطح شهر لایروبی اساسی شوند و هم‌اکنون نیز این پروژه در سطح هر سه منطقه به‌سرعت در حال اجراست.

همچنین ببینید :
جزئیات فعالیت ادارات لرستان با توجه به شرایط جدید کرونایی

وی در ادامه اجرای دیوارهای ساحلی رودخانه‌های خرم رود و کرگانه از برنامه‌های آتی شهرداری عنوان و خاطرنشان کرد:
مطالعات مربوط به دیوارهای ساحلی نیز به اتمام رسیده و هم‌اکنون در مرحله طراحی توسط مشاور مربوطه می‌باشد که با اتمام طراحی، مناقصه دیوارهای ساحلی نیز به‌زودی برگزار خواهد گردید.

ترمیم و بهسازی دیوارهای ساحلی

شهردار خرم‌آباد ادامه داد: ترمیم و بهسازی دیوارهای ساحلی موجود و افزایش ارتفاع آن‌ها برای پیشگیری از سرریز آب و سیلاب از دیگر اقدامات در حال اجرا توسط شهرداری‌های مناطق می‌باشد.

بازسازی پل‌های تخریب‌شده براثر سیلاب

وی در مورد برنامه شهرداری برای بازسازی پل‌های تخریب‌شده براثر سیلاب گفت: پل آیت‌الله کمالوند هم‌اکنون در حال تخریب و خاک‌برداری است که با اتمام این مرحله طراحی و ساخت مجدد پل انجام خواهد شد، مطالعات پل‌های اناری و بهداری نیز به اتمام رسیده و صرفاً برخی موانع قانونی مربوط به مجوز نهادهای بالاتر وجود دارد که با حل آن، عملیات بازسازی این دو پل آغاز خواهد شد.

شهردار مرکز استان در پایان به برخی از دیگر پروژه‌های در حال اجرا یا آتی شهرداری اشاره نمود که از آن جمله می‌توان به تجهیز تمامی پارک‌های سطح شهر با امکاناتی چون نمازخانه، سرویسهای بهداشتی، لوازم ورزشی و غیره، پروژه بهسازی و اتصال خیابان خایدالو، اجرای خیابان ٧٥ متری کریم خان، اتمام اجرای دیوار ساحلی خضر و غیره اشاره کرد.

 

  • نویسنده : روزبه سردارنژاد
  • منبع خبر : شهرداری نیوز