قریب چند دهه است فرهنگ و هنر استان لرستان قربانی زیاده‌خواهی کسانی است که کرسی مدیریت اداره کل ارشاد اسلامی را همچون ملک موروثی خود دانسته و آن‌را از این دست به آن دست می‌دهند

قریب چند دهه است فرهنگ و هنر استان لرستان قربانی زیاده‌خواهی کسانی است که کرسی مدیریت اداره کل ارشاد اسلامی را همچون ملک موروثی خود دانسته و آن‌را از این دست به آن دست می‌دهند، غافل از اینکه این ارثیه چنان دچار نفرین خدائیان ‌قرار گرفته که به هیچکس وفا نمی‌کند و تنها پیکر نحیف و رنجور خودش است که به خون سالیان در کشمات فرو رفته و وارثان واقعی آن که همان اهالی فرهنگ و هنر هستند در آتش این بی‌تدبیری و زیاده خواهی می‌سوزند و کور سو چراغ این فرهنگ کهن را روشن نگه داشته‌اند.
روی سخنم بیش از آنکه به نمایندگان ادوار و حال مردم شریف لرستان باشد به استاندار محترم لرستان است و در نهایت مقام عالی وزارت عریض و طویل فرهنگ و ارشاد اسلامی، چرا که نگاه نمایندگان ما به این کرسی دقیقا مانند نگاه گذشتگان و گاهاً افراد متمول و ملاک معاصر است که دختران خود را از مایملک خود بی‌بهره می‌دانند و اگر هم گاهاً میل به تقسیم مال بین فرزندان خود دارند، دختران خود را شایسته داشتن نسق نمی‌دانند و به راحتی می‌گویند : پسر تپه است و دختر بوته….

آری داستان فرهنگ و ارشاد لرستان امروزه این گونه شده است.

آقای استاندار نمی‌دانم چرا جناب‌تان در مقابل وضعیت کنونی پست مدیریت ارشاد این‌چنین منفعلانه عمل می‌کنید؟!
و در حق این دخترک خراشیده روی، پدری نکرده و حاضرید آنرا به ضیافت و زیاده خواهی خرچنگ‌های مردابی بفرستید؟

استاندار صبور لرستان واقعاً صبر ما اهالی فرهنگ و هنر این دیار رو به اتمام است ، چرا که در حق ما ستم شده است و تقاضایمان این است شما آن‌را مضاعف نکنید.

جناب خادمی راستی تاکنون شما و نمایندگان مردم ساده و بیخیال خرم‌آباد سری به مجتمع فرهنگی هنری ارشاد زده‌اید؟

آیا تنها سالن آمفی تئاتر مرکز استان را دیده‌اید که چگونه مستهلک شده است؟

همچنین ببینید :
سهمیه‌ی انتقال فرزندان اساتید از زبان نماینده خرم‌آباد و چگنی!

آیا می‌دانید ایرج رحمانپور برای کرایه سالن آخرین کنسرت خود از کل درآمد ۱۵ میلیونی خود و گروه ، مبلغ ۶۵۰۰۰۰۰ تومان هزینه سالن به بانک صادرات داده است؟ (نمیدانم چرا با برخوردهای قهری روابط عمومی و مدیریت بانک صادرات یاد این شاه بیت حکیم توس افتادم:

چنان بخت ز ایرانیان برگشته بود
که گرگین میلاد دو تن کشته بود )

استاندار عزیز کلنگ مجتمع فرهنگی و سالن ۱۰۰۰ نفری خرم‌آباد سال ۱۳۸۶ همزمان با استانهای گیلان، قم و کهکیلویه و بویر احمد و … به زمین زده شد و درحالی که این پروژه در بیشتر استان‌های مذکور یا تمام شده است و یا رو به اتمام است، اما در خرم‌آباد تنها ۱۰ درصد پیشرفت داشته است، لطفا از نمایندگان محترم بپرسید ببینید اصلا آدرس این پروژه را می‌دانند؟

جناب خادمی اوضاع مطبوعات خوب نیست ، حال تئاترمان خراب است، شاعرانمان در کنج عزلت گزیده‌اند، موسیقی لرستان که بعنوان میراث معنوی ثبت ملی شده است مورد بیمهری مردم و مسئولین، خاصه مدیرکل میراث فرهنگی قرار گرفته است و حتی ایشان حاضر نیست مکانی بعنوان مکتب خانه موسیقی لرستان و خانه کمانچه در اختیار هنرمندان قرار دهد.

استاندار عزیز در مجموعه ارشاد نیز افرادی هستند که می شود به آنها اطمینان کرد و این پست را برای یکبار هم که شده به دور از هر زدوبند سیاسی و بی رویکرد انتخاباتی به این افراد سپرد.

در این مجموعه همه کارمند با تجربه داریم ، هم برادر شهید ، هم مدیر داریم هم فرزند شهید، هم هنرمند داریم هم قاری قرآن که اتفاقاً تدبیر مدیریتی هم دارند.

راستی آیا تاکنون یکبار حاضر شده ید طرح و برنامه‌های سرپرست فعلی این عروس هزار داماد را برای ادامه مسیر بشنوید؟

《آقای خادمی》، گفت : آن یار کز او گشت سر دار بلند / جرمش این بود که اسرار هویدا می کرد

برقرار و مستدام باشید

  • نویسنده : امین عباسیان