مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان لرستان از انتخاب یگان حفاظت محیط‌زیست لرستان و فرمانده این یگان به‌عنوان یگان حفاظت برتر و فرمانده برتر یگان حفاظت در بین ادارات کل محیط‌زیست کشور خبر داد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان لرستان از انتخاب یگان حفاظت محیط‌زیست لرستان و فرمانده این یگان به‌عنوان یگان حفاظت برتر و فرمانده برتر یگان حفاظت در بین ادارات کل محیط‌زیست کشور خبر داد.

به گزارش قلم لر، مهرداد فتحی بیرانوند اظهار داشت: در آئین بزرگداشت روز ملی محیط بان که با حضور دکتر کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست، سرهنگ محبت خانی فرمانده یگان سازمان حفاظت محیط‌زیست و جمعی از مسئولین کشوری و استانی در میبد یزد برگزار شد، یگان حفاظت محیط‌زیست لرستان و قاسم دلفان فرمانده این یگان به‌عنوان یگان حفاظت برتر و فرمانده برتر یگان حفاظت در بین ادارات کل محیط‌زیست کشور انتخاب شدند؛ و از سه تن از محیط بانان نمونه استان به نام آقایان رستم احمدی، افشار کاوه و ابوذر حیدری تجلیل به عمل آمد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان با اظهار خرسندی از کسب این عناوین برتر اظهار داشت: برنامه‌ریزی دقیق، تلاش شبانه‌روزی، همدلی و همکاری جمعی، استفاده بهینه و حداکثری از توان نیروهای محیط‌بان، تشکیل گروه‌های ضربت جهت برخورد با متخلفین زیست‌محیطی، حضور فعال و مقتدرانه یگان حفاظت در مناطق تحت مدیریت و آزاد جهت جلوگیری از تخلفات زیست‌محیطی، برخورد قاطع و بدون اغماض با متخلفین و حضور فعال در فعالیت‌های اجتماعی از دلایل اصلی کسب این موفقیت می‌باشند.

وی با تبریک این موفقیت به مجموعه محیط‌زیست لرستان خصوصاً محیط بانان فداکار و زحمتکش گفت: کسب این عناوین مسئولیت ما را در پاسداشت از تنوع زیستی استان بیشتر نموده و امیدواریم در آینده و با اتکا به تجربیات گذشته، بیش‌ازپیش در حفاظت و پاسداری از محیط‌زیست این استان تلاش کنیم.

همچنین ببینید :
کمبود خوابگاه دخترانه نداریم / به دنبال تجمیع خوابگاه‌های دانشجویی در مجتمع کمالوند هستیم

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان با اشاره به افزایش محسوس کارایی نیروهای محیط‌بان در چند سال اخیر در سطح کشور، این امر را ناشی از نگاه ویژه مقام عالی سازمان و تدابیر فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست کشور دانست و اظهار امیدواری نمود با ادامه این روند به تمام اهداف سازمان محیط‌زیست که همان حفاظت و حراست کامل از گنجینه‌های زیستی این کشور است برسیم.

  • نویسنده : نبی حسنوند
  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل محیط زیست لرستان