جلسه هماهنگی همایش سیل و پیامدهای آن به ریاست معاون استاندار و با حضور اعضای کمیته‌های این همایش در استانداری لرستان برگزار شد. مشروح این خبر تا ساعتی دیگر در قلم لر...

جلسه هماهنگی همایش سیل و پیامدهای آن به ریاست معاون استاندار و با حضور اعضای کمیته‌های این همایش در استانداری لرستان برگزار شد.

معاون توسعه منابع استانداری لرستان گفت: با برگزاری همایش ملی سیل و پیامدهای آن، تجارب کسب‌شده را در اختیار آیندگان قرار می‌دهیم.

به گزارش صاحب‌قلم، سید محمد موحد پور عصر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری همایش ملی سیل لرستان، اظهار داشت: در سیل ۱۲ فرودین افراد زیادی اعم از مردم و حاکمیت زحمات زیادی کشیدند و قسمتی از برگزاری این همایش برای تجلیل از این افراد است.

وی با بیان اینکه سیل لرستان تلفات جانی نداشته است، خاطرنشان ساخت: در این همایش برای آیندگان تجاربی را در قالب مستند برجای می‌گذاریم و در آن به نقاط ضعف و قوت نیز خواهیم پرداخت.

معاون توسعه منابع استانداری لرستان همچنین گفت: هرچقدر قصد داشتیم برای مستندسازی و الگوسازی، اقداماتی را انجام دهیم مستند خوبی در اختیار نداشتیم.

موحد پور افزود: باهدف آمادگی بیشتر دنبال همایش ملی سیلاب لرستان هستیم.

وی بیان داشت: در این همایش بایستی گفته شود که در لرستان سیل واقعی به وقوع پیوست اما در استان‌های دیگر فقط آب‌گرفتگی وجود داشت.

معاون توسعه منابع استانداری لرستان تصریح کرد: در مباحث مشاوره‌ای بایستی روی این موضوع که چگونه در آینده، سازه‌های اطمینان‌بخش بسازیم، کارکنیم.

موحدپور خاطرنشان کرد: بایستی متوجه شویم که کجای کار ایراد دارد که برخی از پل‌ها در سیل تخریب شد؟ کجای کار ایراد دارد که ارتباط ما چه تلفنی و چه جاده‌ای با پلدختر قطع شد؟ ما بایستی روی این موارد کارکنیم.

وی گفت: برای این همایش باید در سطح کشوری فراخوان بزنیم و ظرفیت‌های استان را نیز مطرح کنیم.

همچنین ببینید :
ارسال نخستین محموله کمک‌های مردمی کمیته امداد لرستان به زلزله‌زدگان سی‌سخت

معاون توسعه منابع استانداری لرستان با بیان اینکه پیشنهاد برگزاری این همایش توسط یک موسسه فرهنگی بومی به ما داده شد، افزود: با عزم جدی بایستی پیگیری کنیم که کاری سودبخش و مؤثر در برگزاری این همایش انجام دهیم.

 

 

 

 

 

  • نویسنده : مصطفی باقری