با حضور اعضای شورای فرهنگ عمومی استان نودونهمین جلسه شورا فرهنگ عمومی استان لرستان برگزار گردید

با حضور اعضای شورای فرهنگ عمومی استان نودونهمین جلسه شورا فرهنگ عمومی استان لرستان برگزار گردید

به گزارش قلم لر، نودونهمین جلسه شورا فرهنگ عمومی استان لرستان، با حضور اعضای این شورا و دکتر پیمان ریاست مجمع جهانی شیعه شناسی و هیات همراه در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جعه خرم آباد در روز سه شنبه ١٨ تیر ماه برگزار گردید.

در این جلسه احمدحسین فتایی ضمن خیرمقدم و تبریک چهلمین سال نماز جمعه و هفته کرامت به هیات مجمع جهانی شیعه شناسی و اعضای شورای فرهنگ عمومی استان، دستور کار نودونهمین جلسه را قرائت نموده و یادآور شد: خدمت کریمانه به رسم اهل بیت عصمت و طهارت، وظیفه کلیه مسئولین و دستگاههای دولتی به مردم فهیم و ولایتمدار است. وی همچنین با تاکید بر مصوبات نودونهمین جلسه و جلسات قبل شورای فرهنگ عمومی، خواستار اجرایی شدن کامل مصوبات این شورا و پیگیری جد دبیرخانه در این خصوص شد.

پیمان ریاست مجمع جهانی شیعه شناسی، ضمن ارائه گزارش از فعالیتها، راهکارهای مناسب برای فعالیت این مجمع در استان را ارائه نمودند و ابراز داشتند: با توجه به اینکه بحث های فرق و عرفان های نوظهور در حال ترویج هستند و عقبه و پشتیبانی از آنها در خارج از کشورصورت می گیرد و متاسفانه در دبیرستان ها و دانشگاه ها نفوذ فکری وجود دارد، اعلام آمادگی کامل نمودندکه در صورت آمادگی استان، مجمع جهانی شیعه شناسی از حیث علمی، آموزشی، پژوهشی و تامین اساتید و اجرای الگوهای آموزشی همکاری و پشتیبانی لازم را به عمل بیاورد.

آیت الله سید احمد میرعمادی ضمن تبریک چهلمین سال نماز جمعه و هفته کرامت ابراز داشت: نماز جمعه برکاتی برای انقلاب داشته است که باید در این خصوص ادای دین کنیم و در روز ٤ مرداد ماه ضمن فضاسازی و اطلاع رسانی کامل، نماز جمعه به شکلی ویژ ه و باشکوه تر برپا گردد. رییس شورای فرهنگ عمومی استان در ادامه به تقویت مبانی فکری، اندیشه ها و مبانی شیعه جهت نیل به اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران تاکید داشت و گفت: تنها راه پیروزی اثر گذاری فرهنگ مقاومت است و همین امر سربلندی ملت های مسلمان را به دنبال دارد.

همچنین ببینید :
میزان رشد سرعت انتشار ویروس کرونا در خوزستان بسیار بالاست
  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی