یکی از ضروریات هر شهر وجود پارک‌ها و فضای سبز است که شهروندان بتوانند اوقات فراغت خود را در آنجا سپری کنند و خستگی خود را برطرف نمایند. خرم‌آباد شهر آب و سرسبزی است و ازلحاظ آب و هوایی وضعیت خوبی دارد و شهرداری می‌تواند پارک‌های آن را به روش‌های مختلف توسعه دهد. یکی از […]

یکی از ضروریات هر شهر وجود پارک‌ها و فضای سبز است که شهروندان بتوانند اوقات فراغت خود را در آنجا سپری کنند و خستگی خود را برطرف نمایند.

خرم‌آباد شهر آب و سرسبزی است و ازلحاظ آب و هوایی وضعیت خوبی دارد و شهرداری می‌تواند پارک‌های آن را به روش‌های مختلف توسعه دهد.

یکی از قدیمی‌ترین و نوستالژی ترین بوستان‌های شهر خرم‌آباد، پارک صخره‌ای است.

اکثر جوان‌های شهر خرم‌آباد اوقات فراغت خود را در این پارک گذرانده‌اند و خاطرات زیادی در این پارک زیبا دارند.

این پارک تا نیمه اول دهه ۸۰ همچنان محل تفریح و سرگرمی جوانان و خانواده‌ها بود اما چند سالی می‌گذرد که این پارک به دلایل مختلف تقریباً متروکه شده و مغفول مانده است.

چنین اماکنی در خرم‌آباد کم نیستند که می‌تواند درآمدهای پایداری را هرچند اگر کم باشد برای شهرداری ایجاد کند.

قطعاً بخش خصوصی برای تحقق این امر نقش بسزایی را می‌تواند ایفا کند و علاوه بر آن به زیبایی‌های شهر نیز افزون می‌نماید.

پارک صخره‌ای در انتظار سرمایه‌گذار

مدیرعامل سیما منظر و فضای سبز شهرداری خرم‌آباد می‌گوید: پارک صخره‌ای خرم‌آباد در انتظار حضور سرمایه‌گذار است.

سجاد نعمتی در گفتگو با صاحب‌قلم در پاسخ به این سؤال که برنامه شهرداری خرم‌آباد برای احیای پارک صخره‌ای چیست؟ اظهار داشت: ما فضاهای بالای پارک را از طریق روزنامه به مزایده گذاشته‌ایم اما تاکنون کسی در این مزایده شرکت نکرده است.

وی با بیان اینکه اگر بخش خصوصی پای‌کار بیاید، این پارک احیا می‌شود، افزود: متأسفانه احداث هتل صخره‌ای رونق پارک صخره‌ای را گرفته است اما تمام تلاشمان را برای احیای این پارک را بکار می‌گیریم.

همچنین ببینید :
حضور گشت های محسوس و نامحسوس در خرم‌آباد / با خودروهای پلاک مخدوش برخورد می‌کنیم

مدیرعامل سیما منظر و فضای سبز شهرداری خرم‌آباد خاطرنشان کرد: با شهرداری منطقه دو مکاتبه کرده‌ایم که برج نوری در آنجا نصب کند.

سرمایه‌گذاران پای‌کار بیایند

لازم است سرمایه‌گذارانی که توان توسعه فضاهای سبز و ظرفیت‌های مغفول مانده رادارند پای‌کار بیایند تا علاوه بر درآمدزایی و اشتغال‌زایی، فضای شهری و پارک‌های خرم‌آباد نیز توسعه پیدا کند.

البته شهرداری نیز بایستی این فضای زیبا اما مغفول مانده را به یک سرمایه‌گذاری که دارای طرح و ایده‌های نو باشد واگذار نماید که بتواند زیبایی‌های جدیدی را به پارک اضافه کند و شهروندان نیز با استفاده از این ایده‌ها، تمایل و شوق بیشتری را برای گذراندن اوقات فراغت خود در آن داشته باشند.

 

مصطفی باقری / صاحب قلم