فرماندار خرم آباد گفت: شنا کردن در رودخانه آبشار بیشه بمانند مرگ است. اسد عبدالهی بامداد نهم خرداد در حاشیه جلسه ستاد بحران شهرستان و در گفتگو با صاحب قلم اظهار داشت: دومین جاذبه گردشگری لرستان که روزانه جمعیت زیادی بازدید دارد، بعد از قلعه فلک الافلاک، آبشار زیبای بیشه است. وی با بیان اینکه […]

فرماندار خرم آباد گفت: شنا کردن در رودخانه آبشار بیشه بمانند مرگ است.

اسد عبدالهی بامداد نهم خرداد در حاشیه جلسه ستاد بحران شهرستان و در گفتگو با صاحب قلم اظهار داشت: دومین جاذبه گردشگری لرستان که روزانه جمعیت زیادی بازدید دارد، بعد از قلعه فلک الافلاک، آبشار زیبای بیشه است.

وی با بیان اینکه این آبشار مشکلات خاص خود را دارد که بخشی از مشکلات آن ناشی از سیل امسال بود، افزود: بخشی دیگر مشکل بیشه، شیوه اداره کردن آن است که باید یا به بخش خصوصی واگذار شود و یا یک شرکت دولتی آن را تحویل بگیرد.

فرماندار مرکز لرستان با اشاره به اینکه فعلا از روی ناچاری دهیاری آن را مدیریت میکند، خاطر نشان کرد: علی رغم اتخاذ تدابیری که باید جهت عدم ایجاد مشکل برای گردشگران اعمال شود، اما متاسفانه خود گردشگران خصوصا در بحث شنا کردن رعایت نمیکنند.

عبدالهی تصریح کرد: با وجود نصب ۲۰ تابلو شنا ممنوع در منطقه، وجود چند نجات غریق و تدابیر لازم اما به دلیل اینکه جمعیت زیادی از گردشگران که گاهی از ۱۵۰ تا ۲ هزار و ۲۰۰ خودرو هم میرسد کنترل آن مشکلاتی را به بار آورده است.

وی تاکید کرد: عدم رعایت و توجه به تابلوهای هشدار دهنده موجب شده که متاسفانه از اول خرداد تا کنون ۶ نفر از هم وطنان ما کشته شوند.

فرماندار خرم آباد افزود: رودخنه خروشان و وحشی است و آب آن ۳ برابر شده و عمق برخی از نقاط آن به ۱۵ متر رسیده و از دست نجات غریق هم با این مشکلات رودخانه، کاری ساخته نیست.

عبدالهی خاطر نشان ساخت: امشب قرار شد که با استفاده از عوامل شهرداری ها و هیات های ورزشی، قواص ها را افزایش دهیم و همچنین لیست کسانی که از خرداد ۹۸ تا کنون کشته شده اند به صورت بیلبورد نصب کنیم تا کسانی که میخواهند شنا کنند با دیدن این اسامی فکر شنا کردن را از ذهن خود بیرون بیاورند.